CTCIVIL

گزارش مقدماتی زمین لرزه تهران

گزارش مقدماتی زمین‌لرزه بزرگی: 5.1محل وقوع: مرز استانهای مازندران و تهران – حوالی دماوندتاریخ و زمان وقوع به وقت محلی: 1399/02/19 00:48:21طول جغرافیایی: 52.05عرض جغرافیایی: 35.78عمق زمین‌لرزه: 7 کیلومتر نزدیک‌ترین شهرها:6 کیلومتری دماوند (تهران)13...

چجوری پذیرش تحصیلی در رشته عمران بگیریم#apply

تو این لایو درباره ی نکات کمتر شنیده شده جهت اپلای کردن و گرفتن پذیرش تحصیلی در رشته عمران با میلاد ملک زاده صحبت کردیم ، میلاد فارغ التحصیله عمران نقشه برداری از دانشگاه تهران و gis از اترخت هلند هست و اطلاعات خیلی خوبی رو در این زمینه با ما به اشتراک گذاشت و دراباره آمریکا ،کانادا ، استرالیا و اروپا صحبت کردیم

شکل2- سطح مقطع روسازی انعطاف¬پذیر

معرفی اجزای روسازی راه

روسازی جاده­ها سازه­ای است که شامل لایه­های متعدد از مواد مشخص فرآوری شده بالاتر از زیرسطح طبیعی خاک می­باشد که عملکرد اصلی آن توزیع نیروهای حاصل از وسایل نقیله به لایه­های زیرین است. در واقع، در مهندسی عمران، سطح اصلی جاده­ها به عنوان روسازی شناخته می­شود.

انواع خوردگی در بتن

خوردگی فرآیندی طبیعی است که هنگامی که فولاد درون سازههای بتنی اکسید میشود، رخ خواهد داد. در اصطلاحات علمی، خوردگی بتن به عنوان ” تخریب فلز در اثر واکنشهای شیمیایی، الکتروشیمایی و الکترولیتی در محیط موردنظر” تعریف میشود.
خوردگی هنگامی آغاز میشود که موادی که در تماس با فلز هستند مضر باشند، به عنوان مثال گاز کربن دی اکسید و کلراید شروع به نفوذ درون بتن کرده و به فولاد درون بتن مسلح میرسند. به عنوان یک واکنش الکتروشیمیایی، الکترونها از ناحیه آندی به کاتدی حرکت کرده و یونهای آهن در آند و یونهای هیدروکسید در کاتد آزاد میگردند.

الیاف کربن

در مهندسی عمران، چالشهای جدیدی در مورد کمبود منابع و انرژی مورد توجه قرار گرفته است. به عنوان مثال، به طور تقریبی، 10 درصد از کل انرژی مصرفی در دنیا، صرف ساخت بناهای مختلف میگردد. به علاوه، ساختمانهای جدید عمر مفید بسیار محدودی به اندازه 40 تا 80 سال دارند.

کاربرد فیبر کربن برای تقویت بتن مسلح

معمولا از مواد نانو برای تقویت و مقاوم سازی بتن ها استفاده می کنند. کاربرد فیبر کربن به دلیل ارزان بودن، کششی بودن، و ایجاد مقاومت بالاتر در بتن، بیشتر است. الیاف های کربن در مدل های مختلفی تولید می شوند، که هر کدام از آنها دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند.