• تقاطع شیخ بهایی، بن بست برنا
  • +989222395217
  • Ctcivil.ir@gmail.com

چرا چرخ های راه آهن از فولاد ساخته می شوند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا لاستیک اتومبیل شما از لاستیک ساخته شده و چرخ های قطار اینگونه نیستند؟ دفعه بعدی که از کنار قطار رد یا سوار آن می شوید ، آن را بررسی کنید. چرخ های آن از فولاد ساخته می شوند که دلایل آن را در این مقاله بررسی می کنیم.

اول ، آیا می دانید وسایل نقلیه جاده ای فقط با فشار دادن لاستیک های خود به جاده، حدود یک تن انرژی از دست می دهند؟ لاستیک اتومبیل خم می شوند و نسبتاً زود فرسوده می شوند. لاستیک های اتومبیل در یک سفر معین هزاران بار خم می شوند ، از هم باز می شوند و از بین می روند و حداقل یک چهارم از انرژی موتور شما به سمت لاستیک های شما می رود. اگر قبض بنزین بالایی دارید ، بهتر است لاستیک های اتومبیلتان را سرویس کنید.

 

حال ، نکته ای که در مورد اصطکاک زمین وجود دارد نسبی بودن آن نسبت به وزن است. یک ماشین ممکن است نسبت به انسان سنگین باشد ، اما یک ماشین در مقایسه با قطار لوکوموتیو بسیار سبک است. حتی یک کامیونت در مقایسه با قطار بسیار سبک است. میزان انرژی از دست رفته در اثر تماس چرخ های لاستیکی در خیابان های آسفالتی دارای مقداری قابل قبول است زیرا این وسایل نقلیه سبک هستند.

 

شرایط در قطار متفاوت است، این یکی از دلایل مهم ساخت چرخ های راه آهن از فولاد است. ائتلاف بین ایالتی فولاد می گوید که یک چرخ فولادی در تماس با یک ریل فولادی می تواند اصطکاک زمین را به میزان 85-99٪ کاهش دهد. وقتی کالاهای سنگین با قطار هزار مایل حرکت می کنند ، به صرفه جویی انرژی بیشتری نیاز دارید. ریل به دلیل این کاهش قابل توجه در اصطکاک زمین ، کارآمدترین حالت را نشان می دهد.

 

همچنین ، لطفاً به خاطر داشته باشید که استفاده از چرخ های فولادی نسبت به استفاده از لاستیک سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد. دفعه بعدی سوار وسیله نقلیه خود شدید، پس از رسیدن به مقصد، لاستیک ها را لمس کنید. متوجه می شوید لاستیک ها نسبت به محیط گرمتر هستند. تماس لاستیک های خودروی در حال حرکت روی آسفالت ، گرمای زیادی تولید می کند و منجر به فرسودگی آن می شود. وقتی آنها به اندازه کافی فرسوده شوند ، شما نیاز به خرید لاستیک های جدید دارید. این مسئله بدین معناست که تمام آن ذرات لاستیک که به علت فرسودگی از لاستیک چرخ ها جدا شده اند، وارد محیط زیست شده اند و برای سال ها نیز در آنجا باقی خواهند ماند.