CTCIVIL

افزودنی های بتن چه هستند؟

استفاده از برخی افزودنی های بتن به مهندسین عمران کمک می کند، تا سازه های خود را با استحکام و مقاومت بیشتری بسازند. این که از چه افزودنی و در چه زمانی استفاده نماییم، بستگی به شرایط خاصی دارد. باید بدانیم از بتن برای چه مکانی استفاده می کنیم، درصد آب آن چقدر است، تا چه میزان به مقاومت نیاز دارد و دیگر موارد.

اصول اولیه طراحی سازه

طراحی سازه در ساختمان های مختلف، متفاوت است. اما باید هر مهندس معماری توانایی طراحی سازه را داشته باشد. از این رو مهندسین باید بتوانند از نرم افزارهای خاص طراحی به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. در غیر این صورت یک اشتباه در اصول طراحی ممکن است باعث مرگ افراد زیادی شود.

آزمایشهای مقاومت بتن

مقاومت بتن هایی که در سازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو باید پیش از اقدام به استفاده از بتن در ساختمان و بناهای متعدد، اقدام به انجام آزمایشات مقاومت بتن نمایید. این آزمایش ها به روش های متعددی صورت می پذیرد.

کاربرد FRP در ترمیم سازه های بتنی

حتما شما هم به دنبال یافتن یک راه حل برای مقاوم سازی سازه خود هستید. باید بگوییم امروزه استفاده از ترمیم سازه های بتنی همچون FRP از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. از این رو می توان با استفاده از این مقاوم کننده، هر سازه ای را در برابر لرزه و تخریب مقاوم نمایید.

انواع ترک خوردگی بتن و نحوه ترمیم آنها

بتن هایی که در سازه مورد استفاده قرار می گیرند، به روش های متعددی دچار ترک خوردگی می شوند. باید بگوییم انواع ترک خوردگی بتن بسته به عوامل مختلفی ایجاد می شوند. برخی از این ترک خوردگی ها را می توانیم ترک خوردگی پیچشی، برشی، خمشی، ترک در طول تیر و.. بیان نماییم.